Odtwarzania strumieniowe

Oglądanie telewizji w sieci jest coraz popularniejszą praktyką, zwłaszcza wśród młodych polaków. Wykup abonamentu tradycyjnej kablowej telewizji, jest bowiem coraz droższy, a jednocześnie oferta jest uboższa, niż w przypadku serwisów internetowych. Aby jednak oglądać filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz, potrzebujesz włączyć przesyłanie strumieniowe.  

telewizja photo

Rodzaje odtwarzaczy multimediów strumieniowych

Jeśli nie odtwarzasz telewizji internetowej za pośrednictwem kabla i chcesz mieć osobny dekoder do transmisji, to wybierz taki, który ma jak największą pamięć wewnętrzną. Na przykład Amazon Fire TV ma 8 GB pamięci wewnętrznej, a Nivida Shield zapewnia 16 GB pamięci, dochodząc nawet do 128 GB. Większość jest dostarczana z pilotem, a niektóre nawet z pilotem do gier dla pełnego pakietu rozrywkowego. Istnieją też odtwarzacze typu stick. Mają niewielkie rozmiary pamięci flash USB i są bardziej ekonomiczne niż przystawki STB. Idealne dla studentów lub drugiego telewizora w domu, na którym chcesz przesyłać strumieniowo treści. Najlepsze urządzenia do przesyłania strumieniowego nie tylko przesyłają strumieniowo filmy. Pozwalają również organizować i uzyskiwać dostęp do własnej biblioteki multimediów przy użyciu tego samego interfejsu. Dzięki temu możesz oglądać filmy domowe, słuchać muzyki i oglądać zdjęcia z kompatybilnego komputera, smartfona, czytnika e-booków lub innego urządzenia. Możesz także używać tych wielofunkcyjnych urządzeń multimedialnych do udostępniania wideo z YouTube’a, strumieniowego przesyłania muzyki z Pandory i Spotify lub udostępniania zdjęć z rodzinnych wakacji za pośrednictwem Flickr i Facebooka na telewizorze HD.

Jak to działa?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów urządzeń do przesyłania strumieniowego. Wraz ze wzrostem popularności mediów strumieniowych wprowadzono wiele nowych odtwarzaczy mediów strumieniowych. Odtwarzacze multimediów strumieniowych mają wiele kształtów i form. Niektóre odtwarzacze są całkowicie zastrzeżone i będą działać tylko z bardzo specyficznymi systemami, podczas gdy inne są znacznie bardziej elastyczne w użyciu. Dlatego oceń swoje potrzeby przed dokonaniem zakupu. Tym bardziej że prawdopodobnie już masz urządzenie do przesyłania strumieniowego w domu. Jeśli niedawno kupiłeś Smart TV lub odtwarzacz Blu-ray z funkcjami „Smart” – to nie musisz już nic kupować. Każde nowe urządzenie do gier PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Wii i Nintendo Wii U ma co najmniej podstawowe funkcje przesyłania strumieniowego. Aby jednak oglądać filmy online w najwyższej jakości, musisz spełnić jeszcze kilka warunków. Jest to:

  • Wi-Fi 802.11ac: najnowszy i najszybszy standard Wi-Fi, nie tak szybki, jak Ethernet, ale szybszy niż 802.11n.
  • Android TV: platforma Smart TV obsługiwana przez system Android i dostępna na telewizorach smart TV, przystawkach STB i nie tylko.
  • HDR: skrót od High Dynamic Range, który oferuje lepszy kontrast i więcej kolorów niż standardowy zakres dynamiczny. Uważany przez wielu za bardziej zauważalną poprawę wizualną niż sama rozdzielczość 4K.
  • HDR10: Jeden z dwóch najpopularniejszych formatów HDR i otwarty standard wspierany przez Samsung, Sony, LG i inne firmy.
  • Dolby Vision: Jeden z dwóch najpopularniejszych formatów HDR. Zastrzeżony i mniej popularny niż inny format HDR10.

Komercyjne urządzenia multimedialne, takie jak Apple TV, umożliwiają dostęp do strumieni zdjęć YouTube, Flick Mac, nie wspominając o filmach z iTunes. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, aby dokonać zakupu u renomowanego sprzedawcy. Ponadto najlepiej trzymać się znanych marek, których jakość i funkcjonalność zostały udowodnione.

Comments (No)

Leave a Reply