Darmowe korzystnie z kanału Polsat News

Korzystanie z odbioru Polsat News jest od 2019 roku dużo prostsze. Sygnał został bowiem odkodowany i teraz każdy posiadacz telewizji naziemnej może oglądać program informacyjny Polsatu.

Czym jest Polsat News

To flagowy program informacyjny grupy Polsat. Codziennie od 5.59 do 23.59 nadaje programy publicystyczne oraz oczywiście wiadomości. Pasmo programowe dzieli się na trzy części – poranne, popołudniowe i wieczorne. W porannym paśmie widz może obejrzeć takie programy jak „Graffiti” oraz „Śniadanie Rymanowskiego”. Pomiędzy 10.00 a 19.00 trwa W Rytmie Dnia, kiedy emitowane są programy „Czysta Polska”, „Cztery Strony Prasy”, „Godziny Szczytu” i oczywiście dwa najważniejsze programy – „Wydarzenia” oraz „Gość Wydarzeń”. Wieczorne pasmo rozpoczyna „Państwo w Państwie” i „Debata Dnia”.

Polsat dociera aktualnie do 4 milionów widzów, ale odkodowanie sygnału ma sprawić, że będzie dostępny nawet dla 12 milionów odbiorców.

Odbiór Polsatu przez TV

Aby oglądać Polsat News za pośrednictwem zwyczajnej anteny i przez telewizję naziemną, musimy mieć odbiornik z tunerem DVB-T lub DVB-T2. Konieczne jest też prawidłowe ustawienie samej anteny. Anteny telewizyjne są podzielone na:

  • Wewnętrzne.
  • Na zewnątrz.

Antena wewnętrzna jest montowana w pomieszczeniu, a odbiór możliwy jest tylko w obszarze, gdzie sygnał telewizyjny jest wystarczająco silny. Na przykład twoje mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze wieżowca w niewielkiej odległości od centrum telewizyjnego, a ponadto okna pokoju, w którym zainstalowany jest telewizor, są skierowane w stronę centrum telewizyjnego, w tym przypadku antena okienna jest wystarczająca do odbioru sygnału Polsatu. Im bliżej stacji nadawczej (centrum TV, repeater) zainstalowana jest antena, tym stabilniejszy będzie odbiór.

Problemy z odbiorem

Jeśli antena wewnętrzna odbierze sygnał w jednym pomieszczeniu, nie ma gwarancji, że będzie dobrze działać również w innym pomieszczeniu. I oczywiście niemożliwe jest uzyskanie obrazu za pomocą anteny pokojowej we wsi, na daczy i innych miejscach oddalonych od centrum telewizyjnego (repeater). Najprostsza antena zewnętrzna odbierze sygnał telewizyjny lepiej niż antena wewnętrzna. Jeśli planujesz podłączyć kilka telewizorów do anteny, powinieneś wybrać antenę zewnętrzną o najlepszych parametrach. Anteny zewnętrzne mają lepsze parametry techniczne i są używane w większości miejsc, w tym w domach wiejskich i domkach letniskowych. Chociaż instalacja anteny zewnętrznej wymaga pewnego doświadczenia i dodatkowego wysiłku, zapewni lepszy odbiór PolsatNews.

Comments (No)

Leave a Reply