Azyl – film, który trzeba zobaczyć

Jeśli szukacie dobrego thrillera na wieczorny seans, zdecydowanie warto zainteresować się produkcją „Azyl” z 2002 roku. Wyreżyserowany przez Davida Finchera obraz z doborową obsadą z pewnością nie zawiedzie żadnego miłośnika tego gatunku filmowego. Jest to też dobry wybór ze względu na fakt, iż film „Azyl” można legalnie oglądać przez Internet. Wystarczy skorzystać z telewizji internetowej, aby cieszyć się dobrym kinem w zaciszu domowym.

Historia nietypowego włamania

Na początku filmu poznajemy główne bohaterki opowieści. Meg i jej córka Sarah wprowadzają się właśnie do nowego domu na nowojorskim Manhattanie. Oprócz tego, że dom jest bardzo przestronny, kryje się w nim również dość tajemnicze pomieszczenie. Jest to tytułowy azyl, czyli swego rodzaju schron, w którym można się zamknąć od środka w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Meg i Sarah bardzo szybko przekonują się o tym, jak ono działa, gdy już pierwszej nocy do ich domu włamuje się trzech mężczyzn. 

Nieświadomi tego, że dom jest ponownie zamieszkany, chcą dotrzeć do jednego miejsca. Niestety tym miejscem jest właśnie azyl, w którym ukrywają się Meg i Sarah. Sytuacja staje się niezwykle napięta, gdyż włamywacze nie zamierzają odpuścić, a kobiety czując zagrożenie nie chcą opuścić bezpiecznego schronienia. Z minuty na minutę atmosfera się więc zagęszcza, a bohaterami targają coraz trudniejsze emocje, gdy stają przed koniecznością podjęcia kolejnych decyzji, które mogą mocno wpłynąć na ich sytuację.

Oglądaj „Azyl” online

Sukces filmu „Azyl” wynika z kilku ważnych czynników. Przede wszystkim jest to zasługa reżysera Davida Finchera, który stworzył prawdziwy majstersztyk. Sposób, w jaki opowiedział on tę historię sprawił, że każdy widz czuje się niemal, jakby znajdował się w nowojorskiej willi razem z bohaterami. Film cały czas trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać od niego wzroku choćby na chwilę. Dzięki temu możemy wczuć się w emocje towarzyszące poszczególnym postaciom i razem z nimi wyczekiwać zwrotu akcji.

Ogromną rolę w zbudowaniu tychże postaci mają oczywiście świetni aktorzy, którzy zostali zaangażowani przez Finchera. Niezmiennie doskonała Jodie Foster oraz młodziutka Kristen Stewart świetnie sprawdziły się w roli matki i córki. Ogromne brawa należą się jednak szczególnie aktorom wcielającym się we włamywaczy. Forest Whitaker, Jared Leto i Dwight Yoakama dali prawdziwy popis swojego talentu. Warto więc odpalić telewizję internetową i zapewnić sobie mnóstwo wartościowej rozrywki dzięki filmowi „Azyl”.